HOME | LOCATION | BRIDGESKOOL | CALENDAR | ROSTER | BIDDING | SIGNUP | CONTACT |
NEWSLETTER | PHOTOS | RECIPES | CONVENTION CARD | COMMENT | MASTERPOINT RACE


View 2011 Calendar
2012 | Jan | Feb | Mar | Apr | May | Jun | Jul | Aug | Sept | Oct | Nov | Dec |

View 2013 Calendar

hollyDecember 2012 holly

Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
 



 



 



 



 



 



1



2



3
Learn to play bridge 10:30 - 11:30 week 11 COST=$5.00

12:15 Game
RESULTS
winners: Charlotte Bochman & Larie Havel

4



5
10:30 STaC
Winners: Jim Ciolli & Bruce Zissen; Barbara Schafer & Hiroko Kitamura
RESULTS

STaC results

6:30 STaC
Winners: Shay & Jim Andrews; Kathie & John
RESULTS

STaC results

6
12:15 STaC
Chene-Wolf Game
Winners: Liz & Gary Piazzoni
RESULTS

STaC results

7 STaC
Swiss Teams

6-9 pm
Winners: Hunters & Cheryl Rankin & Donna Rafenstein

RESULTS




8



9



10
Learn to play bridge 10:30 - 11:30 week 12 COST=$5.00
12:15 Game

Winners: Richard Keplinger & Marianne Amanatea
RESULTS

11



12 10:30
Winners: Kathy Hennessy & Sharon Gordon; Barbara Schafer & Bjorn Syverson
RESULTS

6:30 pm
Winners:
Kathie & John
RESULTS

13

12:15 Chene-Wolf Game
Winners: Judi Bunch & Martha Walker

RESULTS
14

Swiss Teams

6-9 pm
Winners: Korsedals & John & Kathie
RESULTS


15



16



17
Learn to play bridge 10:30 - 11:30 week 13 COST=$5.00
12:15 Game
Sign Up

18



19
Winners: Donna Rafenstein & Richard Keplinger; Darryl Smith & Jerry Bierman
RESULTS
barbara's crib
6:30
Winners: Judi Bunch & Hiroko Kitamura
RESULTS
20

12:15 Chene-Wolf Game
Sign up

21

Swiss Teams

6-9 pm

Info & sign up


22
tree
23



24
xmas tree
25

holly

26


27

12:15 Chene-Wolf Game
Cancelled

28

NO Swiss Teams

MOVING DAY!!!



29



30



31 hapnewyear  

 

 

 

 


Click here for 2013 Calendar

 

 

 

 

 

January 2012

Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
1



2



3
NEW CLASS

Strategic Planning & Execution
Pavillion
9:30 - 11:30
Week 1
4
Eastlake Pavilion
10:30 a.m
RESULTS

6:30 pm
RESULTS

5
BRIDGE BASICS II
9:30 - 11:30
Week 1

Game
12:15 pm
RESULTS
6
Swiss Teams

6-9 pm

RESULTS

7

Swiss Teams

6-9 pm

Info & sign up


8



9

Game 12:15-3:00

results

10
Strategic Planning & Execution
Pavillion
9:30 - 11:30
Week 2
11
Eastlake Pavilion
10:30 a.m
RESULTS

6:30 pm
RESULTS


12
BRIDGE BASICS II
9:30 - 11:30
Week 2

Game
12:15 pm
RESULTS
13
Swiss Teams

6-9 pm

RESULTS

14

Kathie & John open pairs sign-up

12:15 Chene-Wolf Game
Sign up
15



16 NEW CLASS

NO TRUMP BIDDING
9:30-11:30 AM
Week 1

Game
12:15-3:15
RESULTS

17
Strategic Planning & Execution
Pavillion
9:30 - 11:30
Week 3
18
Eastlake Pavilion
10:30 a.m
RESULTS

6:30 pm
RESULTS

19
BRIDGE BASICS II
9:30 - 11:30
Week 3

Game
12:15 pm
RESULTS
20
Grand National Teams Qualifying Even

6-9 pm

RESULTS

21



22



23
NO TRUMP BIDDING

9:30-11:30 AM
Week 2

Game
12:15-3:15
RESULTS
24
Strategic Planning & Execution
Pavillion
9:30 - 11:30
Week 4
25
Eastlake Pavilion
10:30 a.m
RESULTS

6:30 pm
RESULT

26
BRIDGE BASICS II
9:30 - 11:30
Week 4
Game
12:15 pm
RESULTS
27

Swiss Teams

6-9 pm

RESULTS

28



29



30
NO TRUMP BIDDING
9:30-11:30 AM
Week 3

Game
12:15-3:15
RESULTS
31
Strategic Planning & Execution
Pavillion
9:30 - 11:30
Week 5

Riverside Regional starts
 

 

 

 

February 2012

Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
 



 



 



1

Eastlake Pavilion
10:30 a.m
RESULTS

6:30 pm
RESULTS

2
BRIDGE BASICS II
9:30 - 11:30
Week 5

Game
12:15 pm
RESULTS
3
Swiss Teams

6-9 pm

RESULTS

4
Riverside Regional


5

Riverside Regional

6
NO TRUMP BIDDING
9:30-11:30 AM
Week 4

Game
12:15-3:15
RESULTS
7

NEW SERIES STARTS NEXT WEEK

BRIDGE BASICS I
9:30 - 11:30

8
Eastlake Pavilion
10:30 a.m
RESULTS

6:30 pm
RESULTS

9
BRIDGE BASICS II
9:30 - 11:30
Week 6

Game
12:15 pm
RESULTS
10

Grand National Teams Qualifying Event
RESULTS

Information & Sign Up

11



12



13
NO TRUMP BIDDING
9:30-11:30 AM
Week 5

Game
12:15-3:15
RESULTS

14
NEW SERIES STARTS

BRIDGE BASICS I
9:30 - 11:30

15
Eastlake Pavilion
10:30 a.m
Hennessy-Gordon RESULTS

6:30 pm
RESULTS

16
NEW SERIES STARTS
PLAY OF THE HAND

Game
12:15 pm
RESULTS
17
Swiss Teams

6-9 pm

RESULTS

18



19



20
NO TRUMP BIDDING
9:30-11:30 AM
Week 6

Game
12:15-3:15
RESULTS
21

BRIDGE BASICS I
9:30 - 11:30

22
Eastlake Pavilion
10:30 a.m
Hennessy-Gordon RESULTS

6:30 pm
NO GAME tonight

23
PLAY OF THE HAND
9:30 - 11:30


Game
12:15 pm
RESULTS

24
Swiss Teams

6-9 pm

RESULTS

25



26



27
NO TRUMP BIDDING
9:30-11:30 AM
Week 7

Game
12:15-3:15
RESULTS
28

BRIDGE BASICS I
9:30 - 11:30

29
10:30 a.m
Hennessy-Gordon RESULTS

6:30 pm
RESULTS

 

 

 

March 2012

Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
 



 



 



 



1

PLAY OF THE HAND
9:30 - 11:30

Game
12:15 pm
RESULTS

2
Swiss Teams

6-9 pm

RESULTS

3
Eastlake Winners in the
San Diego Sectional


4



5
NO TRUMP BIDDING
9:30-11:30 AM
Week 8

Game
12:15-3:15
RESULTS
6

BRIDGE BASICS I
9:30 - 11:30

7
10:30 a.m
STaC GAME RESULTS
Eastlake
RESULTS

6:30 pm
RESULTS

8

PLAY OF THE HAND
9:30 - 11:30

12:15 pm
RESULTS

9
Grand National Teams Qualifying Event
6-9 pm

RESULTS

10



11



12
Game
12:15-3:15
RESULTS


13
BRIDGE BASICS I
9:30 - 11:30


14
CLUB CHAMPIONSHIP
10:30 a.m
Hennessy-Gordon RESULTS

6:30 pm
RESULTS

15
PLAY OF THE HAND
9:30 - 11:30



Game
12:15 pm
RESULTS
16
Swiss Teams

CLUB CHAMPIONSHIP
RESULTS

17



18



19
11:30 mini-Lesson (free)

Game
12:15-3:15
RESULTS

20



21 Pavilion
Hennessy Gordon Game

10:30 a.m
RESULTS

6:30 pm
CLUB CHAMPIONSHIP
RESULTS

22
PLAY OF THE HAND
9:30 - 11:30

Game
12:15 pm
RESULTS

23
Swiss Teams

6-9 pm

RESULTS

24
UNIT PARTY INFO


25



26
11:30 mini-Lesson (free)

Game
12:15-3:15
CLUB CHAMPIONSHIP
RESULTS

27



28
  Pavilion
Hennessy Gordon Game

10:30 a.m
RESULTS

6:30 pm
RESULTS

29
PLAY OF THE HAND
9:30 - 11:30

CLUB CHAMPIONSHIP
12:15 pm
RESULTS

30
Swiss Teams

6-9 pm

RESULTS

31

UNIT PARTY INFO


April 2012

Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
1



2

NO GAME

SAN DIEGO REGIONAL



3
FREE DAY FOR NOVICES!!

SAN DIEGO REGIONAL

4
NO GAME

SAN DIEGO REGIONAL

5
NO GAME

SAN DIEGO REGIONAL

6

NO GAME

SAN DIEGO REGIONAL


7
UNIT PARTY INFO


8



9
Game
12:15-3:15
RESULTS


10



11
UPGRADED CLUB CHAMPIONSHIP! Pavilion
Hennessy Gordon Game

10:30 a.m
RESULTS

6:30 pm
RESULTS

12
PLAY OF THE HAND
9:30 - 11:30

Game
12:15 pm
Sign Up

Major Suit Raises I
Sign up
Starts Apr 19

13
Swiss Teams
Grand National Teams Qualifying Event

6-9 pm

Results

14
GRAND NATIONAL TEAMS
flight C & A
DANA HARBOR


Latest date to sign up for unit party
15



16

Game
12:15-3:15
RESULTS
17



18
  Pavilion
Hennessy Gordon Game

10:30 a.m
RESULTS

6:30 pm
RESULTS

19

Major Suit Raises I


Game
12:15 pm
RESULTS

20

Swiss Teams

6-9 pm

RESULTS

21

UNIT PARTY RESULTS!

22



23

Game
12:15-3:15
RESULTS

24



25
  Pavilion
Hennessy Gordon Game

10:30 a.m
RESULTS

6:30 pm
RESULTS

26
Major Suit Raises I

Game
12:15 pm
RESULTS

27
Swiss Teams

6-9 pm

RESULTS

28



29



30
Game
12:15-3:15
RESULTS

Signalling vs NT
 

 

 

 

 


May 2012

Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
 



 



1



2 10:30
  Pavilion
Hennessy Gordon Game

RESULTS
6:30 pm

3
Major Suit Raises I

Game
12:15 pm
RESULTS

4
Swiss Teams

6-9 pm

RESULTS

5



6



7
Game
12:15-3:15
RESULTS

NT Leads
Rule of Eleven

8



9 10:30
Pavilion
Hennessy Gordon Game

STAC RESULTS
6:30 pm STAC
RESULTS

10

Major Suit Raises I


12:15 pm
RESULTS
11
Swiss Teams

6-9 pm

RESULTS

12



13



14
Game
12:15-3:15
RESULTS


15



16
Pavilion
Hennessy Gordon Game

RESULTS

6:30 pm
RESULTS
17

Major Suit Raises I

Game
12:15 pm
RESULTS

18
Swiss Teams

6-9 pm

RESULTS

19



20



21
Game
12:15-3:00
RESULTS
22



23 10:30
  Pavilion
Hennessy Gordon Game

RESULTS
6:30 pm
RESULTS
24
Major Suit Raises I

Game
12:15 pm
RESULTS

25
Swiss Teams

6-9 pm

RESULTS

26



27



28
MEMORIAL DAY NO GAME


29



30
Pavilion
Hennessy Gordon Game

RESULTS


6:30 pm
RESULTS

31
BIDDING WORKSHOP
Sign up

Game
12:15 pm
RESULTS

 

 


June 2012

Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
 



 



 



 



 



1
Swiss Teams
6-9 pm
winners:
Duplicate Dames
RESULTS
2



3



4

12:15 winners:
Kathie & Sandee RESULTS
5



6
Winners:
Greg & Craig
Jim & Shay

RESULTS 6:30 winners:
John & Kathie
RESULTS

7
NO TRUMP FORCING workshop
9:30 - 11:30 am
12:15 Winners:
Dan & Liz
RESULTS

8
No Swiss Teams

BIG BEAR SECTIONAL


9


BIG BEAR SECTIONAL
10

BIG BEAR SECTIONAL

11

12:15 winners:
John & Sandee RESULTS
12



13 winners:
Kathy & Sharon
John & Kathie

RESULTS

6:30 winners:
Doral& Fran
RESULTS

14

12:15 Winners:
Alice & Francie
RESULTS

15
Swiss Teams
6-9 pm
winners:
Two-charms & friends
RESULTS


16



17



18
11:30 Mini-lesson
12:15 game
not enough players :-(
game cancelled
DIRECTIONS
19



20   winners:
Bjorn & Kathie
Jim & Shay

RESULTS

6:30 winners
Judy & Hiroko RESULTS

21


12:15 Winners:
Kathie & Judy
RESULTS

22
Swiss Teams
6-9 pm
winners:
Shepards & Dan-Darryl
RESULTS


23



24



25
11:30 Mini-lesson
12:15 Winners:
Linda & Liz
RESULTS
CLUB CHAMPIONSHIP
26



27 winners:
Craig & Beverly
Bjorn & Rose
RESULTS
CLUB CHAMPIONSHIP

6:30   winners
John & Kathie RESULTS
also see:
bid analysis

28

12:15 Winners:
Kathie & Judy RESULTS
CLUB CHAMPIONSHIP
29

Swiss Teams

6-9 pm
NO GAME

30



July 2012

Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
1



2
11:30 Mini-lesson
12:15 winners:
Linda M & Liz
RESULTS

3



4
GAME & BBQ
winners:
flt A: John & Kathie Craig & Greg; flt B: Dusharmes; Hunters; flt C: Shepards
RESULTS
flag
Eve winners: JJ & Lamya RESULTS

5
12:15 winners:
J & R Shepard
RESULTS


6
6-9 pm
Swiss Team winners:
Dan-Darryl-Maxine&friends

RESULTS

7



8



9
11:30 Mini-lesson
12:15 Winners:
Dan Block-Liz Piazzoni RESULTS


DIRECTIONS

10



11  winners:
Flt A:Letha Couch& Beverly Stebbins Flt B: Barbara Schafer & Beverly Sanchez
Flt A; B & C: Linda Mackey & Don Sandweiss

RESULTS

6:30 RESULTS
Winners: Linda Mackey & Richard Keplinger
12
12:15 Winners:
Marilyn Wolf & Jean Chene
RESULTS
13
Swiss Teams
Winners:
Dusharmes & Piazzoni's
RESULTS


14



15



16
11:30 NO TRUMP FORCING REVIEW (FREE)
12:15 Winners: Linda Mackey & Liz Cogdill
RESULTS
17

Vacation

Returning July 26th
18
Winners: Kathy Hennessy & Craig Cole; Jim & Shay Andrews
RESULTS

6:30 Winners: Hiroko & Judi
RESULTS

19
12:15 Game
Winners: Jean Chene & Marilyn Wolf

RESULTS

20
NO Swiss Teams

(Cancelled)

21



22



23
12:15 Game

cancelled until next Monday.

24



25
Winners:Craig Cole & Beverly Sanchez; Bruce Zisson & Jim Ciolli
RESULTS
6:30 Winners: Judi Bunch & Martha Walker
RESULTS

26
12:15 Game
Winners: Jean Chene & Marilyn Wolf
RESULTS

27
Swiss Teams winners: Tied:Keplinger & Shepards with Walker-Gagne & Smiith Deardorff
RESULTS
28



29



30
11:30 Mini-lesson
12:15 Winners:
Gary & Liz Piazzoni RESULTS

DIRECTIONS
31



 

 

 

 


August 2012

Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
 



 



 



1
Winners: Craig Cole & Richard Keplinger; John & Linda Dusharme
Results

6:30 Winners: Dan Bloch & Darryl Smith
RESULTS

2

12:15 Winners:Martha Walker & Linda Dusharme
RESULTS


3

Swiss Teams

6-9 pm
Dusharmes & Piazzoni's
RESULTS



4



5



6
Winners:
Alicia Renggli & Millie Gibbons
RESULTS

DIRECTIONS

7



8
Craig Cole gamewinners:Letha Couch & Beverly Stebbins; John & Linda Dusharme RESULTS

6:30 Winners: Richard & Dan
RESULTS
9
12:15 Chene-Wolf Game
RESULTS

Winners:Beverly Sanchez & Laurie Dodson

10
Swiss Teams

Martha Walker-Philippe Gagne & Piazzoni's
RESULTS

11



12



13
11:30 Mini-lesson
12:15 Game
Sign Up

DIRECTIONS
14



15 10:30 am
Winners: Craig Cole & Kathy Hennessy; Donna Rafenstein & Richard Keplinger
RESULTS

6:30 RESULTSWinners: Roy Shepard & Tom Turner

16
12:15 Chene-Wolf Game


Winners: Dan Block & Ellie Elphick

RESULTS

17
Swiss Teams
Winners: Dan Bloch & Darryl Smith & Kalpana & Kamal Parikh

RESULTS

18



19



20
Winners: Kamal & Kalphana Parikh
RESULTS

21



22 STaC
Winners:Jim & Shay Andrews; Bjorn Syversen & Rose Vogt
RESULTS

6:30 STaC
Winners: Hiroko Kitamura & Judi Bunch
RESULTS

23

STaC Silver Points

12:15 Chene-Wolf Game
Winners: Gary & Liz Piazzoni

RESULTS

24
Swiss Teams

6-9 pm
Winners: John & Linda Dusharme & Gary & Liz Piazzoni
RESULTS

25
26



27
NO GAME
yosemite

28

**FREE** Learn to play bridge
Info & Sign up 10:30 - 11:30

STARTS SEPT 10TH
29 10:30 a.m.
Winners: Couch -.Stebbins: Keplinger - Rafenstein
RESULTS
6:30
Winners: Tom Turner & Roy Shepard
RESULTS
30
12:15 Chene-Wolf Game
RESULTS

Winners: Beverly Sanchez & Laurie Dodson
Thank you all for keeping your scores so I could fill in all the missing scores!
31
Swiss Teams
WINNERS:
Dan Bloch & Darryl Smith; Liz Cogdill & Martha Walker
RESULTS
 


September 2012

Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
 



 



 



 



 



 



1



2



3
NO GAME HAPPY LABOR DAY!
**FREE** Learn to play bridge
Info & Sign up 10:30 - 11:30

STARTS SEPT 10TH

4



5
10:30 winners
Bjorn Syversen & Craig Cole; Jim & Shay Andrews
RESULTS

6:30
RESULTS
Winners: Roy Shepard & Tom Turner

6
12:15 Chene-Wolf Game
Winners:
Claire Pratt & Ellie Elphick; Marilyn Wolf & Jean Chene
RESULTS

2 OVER 1 CLASS STARTS NEXT WEEK

7
Swiss Teams

6-9 pm
Winners: Cheryl Rankin, Donna Raffenstein; Fran & Doral Hunter

RESULTS

8



9



10
**FREE** Learn to play bridge
Info & Sign up 10:30 - 11:30 week 1
DIRECTIONS

11:30 Mini-lesson
12:15 Game
Sign Up

11



12
Craig Cole Game
Winners: Kathy Hennessy & Sharon Gordon; Linda & John Dusharme
RESULTS

6:30 Winners:
John & Kathie
RESULTS
13
NEW 2 OVER 1 CLASS 9:30 - 11:30 Week 1
DIRECTIONS

12:15 Chene-Wolf Game
Winners: Linda Dusharme & Beverly Sanchez
RESULTS
14
Swiss Teams

6-9 pm
Winners: Philippe Gagne, Martha Walker, Liz Cogdill, Maxine McIntosh
RESULTS

15



16



17
**FREE** Learn to play bridge 10:30 - 11:30 week 2

12:15 Game
Winners: Gary & Liz Piazzoni
RESULTS

18



19
Craig Cole Game
Winners: Don Huckell & Beverly Stebbins; Liz & Gary Piazzoni
RESULTS

6:30 Winners: John & Kathie
RESULTS
20
2 OVER 1 CLASS
9:30 - 11:30
Week 2
DIRECTIONS

12:15 Chene-Wolf Game
Winners: Linda Dusharme & Beverly Sanchez
RESULTS
21
Swiss Teams

6-9 pm
Winners: Dusharme's & Keplingers
RESULTS

22



23



24 **FREE** Learn to play bridge 10:30 - 11:30 week 3
DIRECTIONS

12:15 Game Cancelled

25



26
Club Championship
Winners:
Kathy Hennessy & Sharon Gordon; Linda & John Dusharme
RESULTS

6:30 Winners: John & Kathie
RESULTS

27
2 OVER 1 CLASS
9:30 - 11:30
Week 3
DIRECTIONS

12:15 Chene-Wolf Game
Winner: Liz Cogdill & Alice Hurley
RESULTS
28
Swiss Teams

Winners: Gary & Liz - Don and Janet Bonney

RESULTS

29
30



 

 

 

 

 

 


October 2012

Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
 



1 **FREE** Learn to play bridge 10:30 - 11:30 week 4
Directions
12:15 Game
RESULTS
2



3
10:30 STaC
Winners: John & Linda Dusharme; Laurie Dodson & Terry Moy
RESULTS

6:30 STaC winners: Kathie & John
RESULTS

4
2 OVER 1 CLASS 9:30 - 11:30
Week 4
Directions
STaC 12:15
Winners: Jim Ciolli & Maxine MacIntosh

RESULTS

5
STaC

Swiss Teams
Winners: Kamal & Kalpana Parikh; John Lagodimos & Kathie Angione
RESULTS
6



7



8 Learn to play bridge 10:30 - 11:30 week 5 COST=$5.00

12:15 Game
RESULTS

Winners: Lou & Judy Baldridge

9

10
10:30 Winners
Shay & Jim Andrews
Maxine McIntosh & Jewel Daniels

RESULTS

6:30
winners: Ric Fox & Liz Cogdill; Cheryl Rankin & Carol Adair
RESULTS

11
2 OVER 1 CLASS 9:30 - 11:30 Week 5
DIRECTIONS

12:15 Chene-Wolf Game
RESULTS

Winners:
Barbara Schafer & Linda Dusharme

12
Swiss Teams

6-9 pm

RESULTS
Winners: Linda & John Dusharme & Philippe Gagne & Martha Walker

13



14



15
Learn to play bridge 10:30 - 11:30 week 6

12:15 Game RESULTS
Winners: Roger Usborne & Jim Lydon

16



17
10:30 Winners:
Gary & Liz Piazzoni; Rose Vogt & Bjorn Syversen
RESULTS

6:30
Kathie & John open pairs
sign-up
18
2 OVER 1 CLASS POSTPONED TO NEXT WEEK

12:15 Winners: Linda & John Dusharme
RESULTS
19
Swiss Teams
CANCELLED

(Coronado Sectional)
20



21



22
GAME AND LESSON CANCELLED
23



24
10:30 Winners: Donna Rafenstein & Carol Adair
RESULTS

6:30 Winners: Linda Mackey & Liz Cogdill
RESULTS

25
2 OVER 1 CLASS 9:30 - 11:30
Week 6
DIRECTIONS


12:15 Winners:
Alice Hurley & Dave Cleary
RESULTS

26
Swiss Teams

6-9 pm

RESULTS

27



28



29

Learn to play bridge 10:30 - 11:30 week 7 COST=$5.00
DIRECTIONS

12:15 Game
RESULTS

30



31
10:30
Winners: Bjorn Syversen & John Lagodimos; Jim & Shay Andrews
RESULTS

6:30
NO EVENING GAME
Happy Halloween!
 

 

 


November 2012

Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
 



 



 



 



1
12:15 Chene-Wolf Game
Winners: Richard Keplinger & Beverly Sanchez
RESULTS
2
NO SWISS TEAMS



3



4



5

GAME AND LESSON CANCELLED

6



7
10:30
Winners:
Kathy Hennessy & Sharon Gordon; Rose Vogt & Bjorn Syversen
RESULTS
6:30
Winners: Tom Turner & Roy Shepard
RESULTS

8

12:15 Chene-Wolf Game
Winners: John Lagodimos & Barbara Schafer; Judi Bunch & Martha Walker

RESULTS

9

Swiss Teams

6-9 pm
Winners: Tom Turner, Rose Vogt, Trish Lane, Kathie Angione
RESULTS


10



11



12

Learn to play bridge 10:30 - 11:30 week 8 COST=$5.00
DIRECTIONS

12:15 Game
RESULTS
13



14
10:30
Winners:
Hennessy-Gordon; Parikhs
RESULTS

6:30 Winners: Doral & Fran Hunter
RESULTS
15
12:15 Chene-Wolf Game

Winners: N/S: Chene-Wolf; Dodson-McIntosh; E/W Ciolli-Dusharme

RESULTS
16

Swiss Teams

6-9 pm
Winners:
Woodfords & Dusharmes
RESULTS

17



18



19
Learn to play bridge 10:30 - 11:30 week 9 COST=$5.00

12:15 Game
RESULTS


20



21
10:30
Winners: Jim & Shay Andrews; Judi Swift & Jan Schottle
RESULTS

NO EVE GAME

22
No Game

Happy Thanksgiving
turkey

23


No
Swiss Teams




24



25

26
Learn to play bridge 10:30 - 11:30 week 10 COST=$5.00

12:15 Game
Sign Up


27



28
10:30
Winners: Craig & Beverly; Terry Moy & Laurie Dodson
RESULTS
6:30

No Game

29
12:15 Chene-Wolf Game
Winners: Millie Gibbons & John Lagodimos; Judi Bunch & Martha Walker
RESULTS
30

Swiss Teams

6-9 pm

RESULTS


 



generated by HTML Calendar Maker 1.1. Copyright (C) 2009 John Dalbey.
Website designed and built by Kathie Angione June 2008 web counter