HOME | LOCATION | BRIDGESKOOL | CALENDAR | ROSTER | BIDDING | SIGN UP | CONTACT
NEWSLETTER | PHOTOS | RECIPES | CONVENTION CARD | COMMENT | MASTERPOINT RACE

Previous Calendars: 2010 2011 2012

hollyDecember 2013 holly

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
123

410:30 Winners:

Lori & Marvin Warner; Rose Vogt & Bjorn Syversen

RESULT

No Eve Game

5No Game (Nationals) 66:00 pm Winners: Dr.s Bamberger & Bamberger; Brothers Ciolli

RESULTS

7
8910

1110:30 Winners: Chris & Gayle Welty; Lori & Marvin Warner;
RESULTS


6:30 pm Winners: Judi Bunch & Carol Adair; Jim & Tom Ciolli
RESULT

12No Game (Palm Springs Regional) 13No Swiss teams this week (Palm Springs Regional)

Palm Springs Tournament Schedule

14
151617

1810:30 Barbara Schafer Open STaC
barbara's crib
Winners: Jim & Shay Andrews; Hiroko Kitamura & Barbara SchaferResults
STaC Results

6:30 Winners: Carol Adair & Cheryl Rankin RESULTS Stac Results

19Free Lesson with Game $8.00

STaC Winners: Kamal & Kalpana Parikh

RESULTS

206:00 Winners:

Jim Ciolli & Tom Ciolli & Bruce Zissen & Larry Bamberger

RESULTS

21
222324 25

26 Lesson part 1 for Charity with Ron Small $12.00 (Guaranteed to increase your matchpoint score at least 20%) 11:00 Lesson Sign up

12:30 Winners: Anthony & Irene Toogood; Ron Small & John Lagodimos Results

274:00 pm Lesson part 2 for Charity with Ron Small $12.00

6:00 pm Bamberger -Ciolli Swiss Teams

winners: Anthony & Irene Toogood; John Lagodimos & Ron Small RESULTS

28
293031

January 1
New Years Day BBQ Party & Game
12:00 pm BBQ to follow game
Sign Up

   

JANUARY 2014

 

 

Scroll Down for January 2013

 

 

 

 

 

 

January 2013

Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
  1210:30 Winners:
Gary Gelman & Craig Cole; K&K Parikh
RESULTS
6:30 Winners
Fran & Doral Hunter
RESULTS
3
12:15
Winners:
Piazzoni's; Lagodimos - Keplinger
RESULTS
4Swiss Teams

6-9 Winners: Keplinger -MacIntosh; Shepards

RESULTS

5
6 7Play of the Hand Classes start next week! This is a good class for the easybridgers 8

910:30 Winners: Hennessy-Gordon; Shay & Jim
RESULTS

6:30 Winners: R Keplinger-M. Walker
RESULTS

1012:15 Chene-Wolf Game
Winners: Barbara Schafer-Linda Dusharme
RESULTS
11
Swiss Teams

6-9 pm
Winners: Dusharmes; Cole-Hennessy
RESULTS

12
1314Play of the Hand
9:30 - 11:30 week 1
15

1610:30 Winners: Dan Bloch & Manu Chaganlal; Jim Ciolli & Hiroko Kitamura
RESULTS

6:30 Winners: (tied) Janet & Don Bonney / Hennessy - Cole
RESULTS

1712:15 Chene-Wolf Game Winners: Alice Hurley - Francie Collins

RESULTS

18
Swiss Teams

6-9 pm

RESULTS

19
20

21

12:15 Game
Sign Up

Play of the Hand
9:30 - 11:30 week 2

22

23 10:30 Winners: Craig Cole - Jim Ciolli; Jim & Shay Andrews
RESULTS

6:30 Winners: Judi Bunch & Hiroko Kitamura RESULTS

24

Major Suit Raises Week 1
9:30 - 11:30 am

12:15 Chene-Wolf Game Winners: Millie Gibbons - Maxine McIntosh; John and Don Huckell
RESULTS

25
Swiss Teams

6-9 pm
Winners: McIntosh, Lagodimos, Rankin & Rafenstein

RESULTS

26
27

28 12:15 Game
Sign Up

 

Play of the Hand
9:30 - 11:30 week 3

29

30 10:30 Winners: Jim & Shay Andrews; Barbara Schafer & Hiroko Kitamura
RESULTS

6:30 Winners: Pat & Jim Woodford RESULTS

31 Major Suit Raises
9:30 - 11:30 am Week 2

12:15 Chene-Wolf Game
Winners:(tie) Chene-Wolf; Linda Dusharme - Don Bonney

RESULTS



 
February 2013
SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
      1 Swiss Teams

6-9 pm Winners: Cole-Hennessy- Zisson-Ciolli

RESULTS

2
3

4

12:15 Game
Winners: Liz Cogdill & Dency Souval
RESULTS

Play of the Hand
9:30 - 11:30 week 4

5 6 10:30 Winners: Letha Couch & Bev Stebbins; Jim Ciolli & Bruce Zisson
RESULTS

6:30 pm Winners: Carol Adair & Cheryl Rankin
RESULTS

7 Major Suit Raises
9:30 - 11:30 am Week 3

 

12:15 Chene-Wolf Game
Winners: Maxine McIntosh & Dave Cleary

RESULTS
8
Swiss Teams

6-9 pm

Winners: Cole -Hennessey - Zisson - Ciolli

RESULTS

9
10

11Play of the Hand
9:30 - 11:30 week 5

12:15 Winners:(tie) Chene - Mottola; Gibbons & Behan
RESULTS

12 13 10:30 Craig Cole Open Pairs
Winners:
Jim & Shay Andrews; Kathy Hennessy & Sharon Gordon
RESULTS

6:30 Winners: Dan Bloch & Judi Bunch
RESULTS

14 Major Suit Raises
9:30 - 11:30 am Week 4

12:15 Chene-Wolf Game
Winners: Linda Dusharme & Beverly Sanchez

RESULTS

15Swiss Teams

6-9 pm

Winners: John & Linda Dusharme, Rose Vogt & Tom Turner

RESULTS

16
17

18Play of the Hand
9:30 - 11:30 week 6

12:15 Game
Winners: Carol Eklund & Lou Bucknell

RESULTS

19

20 10:30 Craig Cole Open Pairs Winners: Jim & Shay Andrews; Hiroko Kitamura & Jim Ciolli
RESULTS
6:30 Winners: Jim Ciolli & Hiroko Kitamura RESULTS

2112:15 Chene-Wolf Game

Winners: Linda Mackey & Barbara Schafer; Bev Sanchez & Laurie Dodson
RESULTS
22Swiss Teams

6-9 pm
Winners: Hunters & Cheryl Rankin & Liz Cogdill

RESULTS

23
24

25Play of the Hand
9:30 - 11:30 week 7

12:15 Game
Sign Up

26 27 10:30 Craig Cole Open Pairs: Jim Andrews & John Lagodimos; Terry Moy & Laurie Dodson
RESULTS
6:30 Winners: Martha Walker & John Lagodimos
RESULTS
2812:15 Chene-Wolf Game
Winners: Linda Dusharme & Kathie Angione
RESULTS
  Swiss Teams

6-9 pm

Info & sign up

March 2013
SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
      1Swiss Teams Winners: Dusharmes . Turner . Vogt

RESULTS

2
3 4Play of the Hand Week 8
9:30 - 11:30

12:15 Game
Sign Up

How to Defend a bridge hand STARTS Apr 1
5 6 10:30 Jim Andrews Open Pairs
Winners: J&S Andrews; J&L Dusharme
RESULTS

6:30 Winners: Judi Bunch & Hiroko Kitamura
RESULTS

712:15 Chene-Wolf Game
Winners: John Dusharme & George Vegter; Linda Dusharme & Barbara

RESULTS

8Swiss Teams

6-9 pm
Winners:
Dusharmes . Vogt . Turner

RESULTS

9
10

11Learn Bridge in a Day!

How to Defend a bridge hand STARTS Apr 1

12

13STaC10:30
Winners: Linda Mackey & Archa Glass; Alice Frades & Richard Schubert
Game RESULTS
STaC RESULTS

6:30 STaCWinners: Tom & Jim Ciolli; Hiroko Kitamura & Judi Bunch

Game RESULTS
STaC results

14 STaC12:15 Chene-Wolf Game
Winners: Dave Cleary & Marilyn Wolf

RESULTS

Stac Results

15STaC Swiss Teams

6-9 pm

Winners: Cole-Hennessy; Ciolli - Zissen

RESULTS

16
17

18 Supervised Play 12:15 - 2:15

How to Defend a bridge hand STARTS Apr 1

19

20 10:30 Winners: Kathy Hennesssy & Sharon Gordon; Liz and Gary Piazzoni
RESULTS
6:30 Winners: John Lagodimos & Jim Ciolli RESULTS

21 12:15 Chene-Wolf Game

Winners: Linda Dusharme & Barbara Schafer
RESULTS

22 Swiss Teams

GNT Winners!! Hennessy.Cole. Ciolli's

RESULTS

6-9 pm

Info & sign up

23
24

25

Club Closed San Diego Regional

26 Club Closed San Diego Regional

27Club Closed San Diego Regional

28Club Closed San Diego Regional

29Club Closed San Diego Regional

30
31    10:30 Jim Andrews Open Pairs Sign Up

Kathie & John open pairs sign-up
  12:15 Chene-Wolf Game
Sign up
 Swiss Teams

6-9 pm

Info & sign up

 

April 2013
SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
 

1

2 3 10:30
Winners: Jim & Shay Andrews; Cole - Ciolli RESULTS

6:30 Winners: John & Linda Dusharme RESULTS

4 12:15 Chene-Wolf Game
Winners: Maxine McIntosh & Dave Cleary

RESULTS

5 Swiss Teams

Winner: Cole - Hennessy - Ciolli - Wetz

RESULTS

6
7 8How to Defend 9:30 - 11:30 Week 1

Supervised Play 12:15 - 2:15

9 10 10:30 Winners: Jim & Shay Andrews; Laurie Dodson & Terry Moy RESULTS

6:30 Winners: Liz & Gary Piazzoni
RESULTS

11 12:15 Chene-Wolf Game
Winners: John Dusharme & George Vegter

RESULTS

12 Swiss Teams

Winners: Cole - Jim & Tom Ciolli - Zissen

RESULTS

13
14 15 How to Defend 9:30 - 11:30 Week 2

Supervised Play 12:15 - 2:15

16 17 10:30 Winners: Maxine McIntosh & Jewell Daniels; Rose Vogt & Bjorn Syversen RESULTS

Kathie & John open pairs sign-up
18 12:15 Chene-Wolf Game
Sign up

19 Swiss Team Winners: Cole - Jim Tom Ciolli - Zissen

RESULTS

20
21 22 How to Defend 9:30 - 11:30 Week 3

Supervised Play 12:15 - 2:15

23

24 10:30 Winners: Dusharmes; Hiroko Kitamura - Barbara Schafer RESULTS

no evening game this week due to board meeting

25 12:15 Chene-Wolf Game
Sign up

26Swiss Team Winners: Cole - Jim & Tom Ciolli - Zissen

RESULTS

27
28 29 How to Defend 9:30 - 11:30 Week 4

Supervised Play 12:15 - 2:15
30    

May 2013
SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
   

1 10:30 Winners: Craig Cole & Tom Ciolli; John Lagodimos & Marge Van Hemert
RESULTS

Winners: Tom & Jim Ciolli

RESULTS

2 12:15 Chene-Wolf Game
Sign up
3 Cole - Zissen - Ciolli Swiss Teams

6-9 pm

Winners: Mackey - Swift - Wolf - Cogdill
RESULTS

4
5 6How to Defend 9:30 - 11:30 Week 5

Supervised Play 12:15 - 2:15

7

810:30 Winners: Kathy Hennessy - Craig Cole / John Lagodimos - Tom Ciolli RESULTS
Stac Results

6:30 Winners: Craig Cole & Tom Ciolli RESULTS

Stac results

9 12:15 Chene-Wolf Game
Sign up
10 Cole - Zissen - Ciolli Swiss Teams

6-9 pm
Winners: Cole - Zissen - T. Ciolli - Hennessy
RESULTS

11
12 13 How to Defend 9:30 - 11:30 Week 6

Supervised Play 12 - 2:00

14 15 10:30 Winners: Liz & Gary Piazzoni; Bjorn Syversen & Rose Vogt
RESULTS
6:30 Winners: Gary & Liz Piazzoni RESULTS
16 12:15 Chene-Wolf Game
Sign up
17 Cole - Ciolli - Zissen Swiss Teams

Winners: Piazzoni's - John & Kathie

RESULTS

18
19 20How to Defend 9:30 - 11:30 Week 7

Supervised Play 12 - 2:00

21

22 10:30 Winners: John & Linda Dusharme; Jim & Shay Andrews
RESULTS

6:30 Winners: Dan Bloch & Richard Keplinger
RESULTS

23 12:15 Chene-Wolf Game Winners: Liz Cogdill & Dave Cleary
RESULTS
24Cole - Ciolli - Zissen Swiss Teams

Winners: John & Linda Dusharme - Rose Vogt - Tom Turner

RESULTS

25
2627

HAPPY MEMORIAL DAY

(club closed)

28 29 10:30 Winners: Dan Bloch & Manu Chaganlal; Craig Cole & Jim Ciolli
RESULTS
6:30 Winners: Judi Bunch & Hiroko Kitamura; Dave Cleary & Fred Goodsell
RESULTS

30 12:15 Chene-Wolf Game Winners:

John & Linda Dusharme RESULTS

31Cole - Ciolli - Zissen Swiss Teams

Winners: John & Linda Dusharme,Rose Vogt & Tom Turner

RESULTS

 

June 2013
SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
      1
2 3 How to Defend 9:30 - 11:30 Week 84 5 10:30 winners: Jim & Shay Andrews; Cheryl Rankin & John Lagodimos
RESULTS
6:30 Winners: R Keplinger & R Shepard
RESULTS

6 New Free Lesson with Game $8.00

11:30 Lesson 12:15 Winners: Linda Dusharme & Barbara Schafer; Laurie Dodson & Linda Mackey RESULTS

7Cole - Ciolli - Zissen Swiss Teams

6-9 pm
Winners: Lagodimos-Angione - Bambergers

RESULTS

8
9 10Beginning Bridge starts next week! (AKA Brushing up on the basics) 11 12 10:30 Winners: Jim & Shay Andrews; Alice Hurley & Archa Glass
RESULTS
6:30 Winners: Judi Bunch & Hiroko kitamura
RESULTS
13
Free Lesson with Game $8.00

11:30 Lesson 12:15 Winners:Linda Dusharme & Barbara Schafer; John Dusharme & George Vegter
RESULTS

146:00 pm Cole - Ciolli - Zissen Swiss Teams

BIG BEAR TOURNAMENT

No swiss this week only

15
16

17 BRIDGE BASICS I
9:30 - 11:30

(cancelled)

18

19 10:30 Winners: Kathy Hennessy & Sharon Gordon; Linda Mackey & Jan Schottle RESULTS

6:30 Winners: Roy Shepard & Tom Turner RESULTS

20Free Lesson with Game $8.00

11:30 Lesson 12:15 Winners: Richard Keplinger & Maxine MacIntosh; Laurie Dodson & Beverly Sanchez
RESULTS

216:00 pm Cole - Ciolli - Zissen Swiss Teams

6-9 pm Winners: Bambergers & Ciolli's

RESULTS

22
23 24 25 26 10:30 Winners: Kathy Hennessy & Sharon Gordon; Laurie Dodson & Terry Moy RESULTS
6:30 Winners: Judi Bunch & Hiroko Kitamura
RESULTS
27Free Lesson with Game $8.00

11:30 Lesson 12:15Winners: Ginny Potter & Fred Goodsell; John Dusharme & George Vegter RESULTS

286:00 pm Cole - Ciolli - Zissen Swiss Teams

6-9 pm
Winners: Bambergers & Ciolli's

RESULTS

29
30      

July 2013
SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
  12 3 10:30 Winners: Letha Couch & Beverly Stebbins; Marilyn Wolf & Sharyn Pyrz RESULTS
6:30 Game Cancelled

flag BBQ&GAME!! Winners: Maxine McIntosh & Archa Glass; John & Kathie

RESULTS

56:00 pm Cole - Ciolli - Zissen Swiss Teams

6-9 pm
Winners: Bambergers & Ciolli's RESULTS

6
7 8Bridge Basics 2 starts next week!9

10 10:30 Winners: Kathy Hennessy & Sharon Gordon; Bruce Zissen & Jim Ciolli RESULTS

6:30 Winners: Jim & Tom Ciolli RESULTS

11 12:15 Winners: Marilyn Wolf & Jean Chene; Linda Dusharme & Barbara Schafer

RESULTS

126:00 pm Bamberger -Ciolli Swiss Teams

Winners: Liz and Gary Piazzoni's & Roy & Judy Shepard

RESULTS

13
14 15

9:30-11:30
BRIDGE BASICS II

Week 1

16

17 10:30 Winners: Beverly Stebbins & Cheryl Rankin; Bruce Zissen & Marge Van Hemert RESULTS

STaC results

6:30 Winners: Hiroko Kitamura & Judi Bunch RESULTS

STaC results

18Free Lesson with Game $8.00

11:30 Lesson 12:15 Winners: John Dusharme & George Vegter; Beverly Sanchez & Laurie Dodson

RESULTS


Stac Results

196:00 pm Winners: Ciolli's & Bambergers

RESULTS

20
2122

9:30-11:30
BB II Week 2

23 24 10:30 Winners: Richard Keplinger & Donna Raffenstein; Rose Vogt & Bjorn Syversen RESULTS

6:30 Winners: Richard Keplinger & Roy Shepard RESULTS
25 Free Lesson with Game $8.00

Winners: John Dusharme & George Vegter

Linda Dusharme & Barbara Schafer

RESULTS

266:00 pm Winners: John & Linda Dusharme; Rose Vogt & Tom Turner

RESULTS

27
2829

9:30-11:30
BB II Week 3

30 31 10:30 Winners: John & Linda Dusharme; Rose Vogt & Bjorn Syversen RESULTS

6:30 Winners: Bruce Zissen & Tom Ciolli; Tom Turner & Roy Shepard RESULTS
   

August 2013
SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
     1 12:15 Winners: Alice Hurley & Jan Schottle; Linda Dusharme & John Lagodimos RESULTS 26:00 Winners: Gary & Liz Piazzoni; Don and Janet Bonney

RESULTS

3
4

5

9:30-11:30
BB II Week 4

6

710:30 Winners: Jim & Shay Andrews; Jim Ciolli & Bruce Zissen RESULTS

6:30 Winners: Jim & Tom Ciolli RESULTS

8 Free Lesson with Game $8.00

11:30 Lesson 12:15 Winners: Linda Dusharme & Barbara Schafer RESULTS

96:00 pm Winners: Martha Walker & Maxine McIntosh; Dan Bloch & Marge Van Hemert RESULTS10
1112Bridge Basics Bidding Party! 9:30 - 11:30

$20.00

Test your bidding skills

13 1410:30 Winners: Jim & Shay Andrews; Hiroko Kitamura & Barbara Schafer
RESULTS
6:30 Winners: Tom & Jim Ciolli RESULTS
15Free Lesson with Game $8.00

11:30 Lesson 12:15 Winners: Gary & Liz Piazzoni; Linda Dusharme & Barbara Schafer
RESULTS

16 No Swiss Teams this week only!17
1819

9:30-11:30
BRIDGE BASICS II

Week 1

20

21STaC 10:30 Winners: Jim & Shay Andrews; & Richard Sandee Buffington & Judy Shepard RESULTS

Stac Results

6:30 Winners: John L & Richard Keplinger RESULTS

22STaC Winners:

Maxine McIntosh & Kamal Parikh RESULTS

STaC Results

236:00 pm Winners: Fran & Doral Hunter; Kathie Angione & John Lagodimos

RESULTS

24
2526

9:30-11:30
BRIDGE BASICS II

Week 1

27

2810:30 Winners: Maxine McIntosh & Jewel Daniels; Jim & Shay Andrews
RESULTS

6:30 Winners: Fran & Doral Hunter
RESULTS

29 Free Lesson with Game $8.00

12:15 Winners: Beverly Sanchez & Laurie Dodson; Linda Dusharme & Barbara Schafer
RESULTS

306:00 pm Winners: Bambergers and Ciolli's

RESULTS

31
September 2013
SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
123

410:30 Winners: Linda Mackey & Beverly Stebbins; Francie Collins & Alice Hurley
RESULTS

6:30 Winners: Dave Cleary & Fred Goodsell
RESULTS

5
Free Lesson with Game $8.00

Winners: Linda & John Dusharme

RESULTS

6 6:00 pm Winners:
Bambergers & Ciolli's

RESULTS

7
8910

1110:30 Winners: Jim & Shay Andrews; Bruce Zissen
& Jim Ciolli

RESULTS

NO EVE GAME

1212:15 Winners: Martha Walker
& Judi Bunch;
Kamal & Kalpanah

RESULTS
13No Swiss (John & I are in Taos!)14
151617

1810:30 Winners: Kathy Hennessy & Sharon Gordon; Rose Vogt & Bjorn Syversen
RESULTS

Stac Results

6:30 Winners: Cheryl Rankin & Carol Adair
RESULTS
Stac Results

19Free Lesson with Stac game $9.00

Winners: Linda Dusharme & Barbara Schafer

RESULTS

Stac Results

206:00 pm Winners: Gary & Liz Piazonni; Janet & Don Bonney

RESULTS

21
22 2324 2510:30 CLUB CHAMPIONSHIP Winners: Kathy Hennessy & Sharon Gordon; Gary & Liz Piazzoni
RESULTS

6:30 CLUB CHAMPIONSHIP Winners: Hiroko Kitamura & Judi Bunch
RESULTS
26Free Lesson with Game $8.00

CLUB CHAMPIONSHIP
Winners: Martha Walker & Judi Bunch
RESULTS

276:00 pm CLUB CHAMPIONSHIP Winners: Larry & Vicky Bamberger; Jim & Tom Ciolli

RESULTS

28
29 30yosemite     
October 2013
SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
  1

210:30 Winners: Jim & Shay Andrews; Linda & John Dusharme
RESULTS


6:30 Winners: Dave Cleary & Fred Goodsell; Roy Shepard & Tom Turner
RESULTS

3Free Lesson with Game $8.00

Winners: Gary & Liz Piazzoni; Linda Dusharme & Barbara Schafer

RESULTS

46:00 pm Winners: Vicky & Larry Bamberger, Jim & Tom Ciolli

RESULTS

5
679:30 - 11:30 WORKSHOP: How to fill out your Convention Card
sign-up
8

910:30 Winners: Dan Bloch & Manu Chaganlal; John & Linda Dusharme RESULTS

6:30 Winners: Judi Bunch & Judy Shepard
RESULTS
10Free Lesson with Game $8.00
BBQ Farewell to Fred Goodsell!

Winners: Claire Pratt & Jim Adkins
RESULTS

116:00 pm (GNT) Winners: Vicky & Larry Bamberger, Jim & Tom Ciolli

RESULTS

12CORONADO CHULA VISTA UNIT GAME & LUNCH

RESULTS

131415

1610:30 CLUB APPRECIATION Winners: Jim & Shay Andrews; Gary & Liz Piazzoni
RESULTS

6:30 Winners: Donna Rafenstein & Carol Adair
RESULTS

17CLUB APPRECIATION Winners:

Linda Dusharme & Barbara Schafer; John Lagodimos & Joe Mottola

RESULTS

18NO GAME THIS FRIDAY ONLY19
202122

2310:30 Winners: Jim & Shay Andrews; Hiroko Kitamura & Barbara Schafer
RESULTS

6:30 Winners: Kathie & John; Fran & Doral Hunter

RESULTS

2412:15 Winners: Linda & John Dusharme, George Vegter, Laurie Dodson


RESULTS

25Winners:

John & Linda Dusharme; John Lagodimos & Tom Turner

RESULTS

26
272829

3010:30 Winners:
Bjorn Syversen, Barbara Schafer, Judi Bunch & Martha Walker
RESULTS

6:30 Winners: Cheryl Rankin & Carol Adair
RESULTS

31Winners: Jim Ciolli & John Lagodimos; Dave Cleary & Kathie Angione

RESULTS

happy halloween

  

November 2013
SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
     

16:00 GNT Winners: Cheryl Rankin, Linda Mackey, John & Kathie

RESULTS

2
345

610:30 Winners: Jim & Shay Andrews; Hiroko Kitamura & Barbara Schafer

RESULTS

6:30 Winners: Cheryl Rankin & Carol Adair; Tom & Jim Ciolli

RESULTS

7Free Lesson with Game $8.00

Winners: John Dusharme & George Vegter

RESULTS

86:00 pm GNT Winners: John & Linda Dusharme; Tom Turner & Rose Vogt

RESULTS

9
101112

1310:30 CLUB CHAMPIONSHIP
Winners: Laurie Dodson & Beverly Sanchez; Dan Bloch & Manu Chaganlal

RESULTS

6:30 Winners: Jim & Tom Ciolli
RESULTS

14Free Lesson with Game $8.00

12:15 Winners: Kamal & Kalpana Parikh; Karen Kukuk & Claire Pratt

RESULTS

156:00 pm Winners:

Susan & John Korsedal; John Lagodimos & Kathie Angione

RESULTS

16
171819 2010:30 Winners: Barbara Schafer & Hiroko Kitamura; John Lagodimos & Bjorn Syversen
RESULTS

6:30 Winners: Jim & Tom Ciolli
RESULTS
21Free Lesson with Game $8.00 CLUB CHAMPIONSHIP

Winners: Kamal & Kalpana Parikh

RESULTS

226:00 pm GNT Winners:

Dr.s Bamberger & Bamberger; Brothers Ciolli

RESULTS

23
242526

2710:30 Winners: Jim & Shay Andrews; Beverly Stebbins & John Lagodimos

RESULTS

NO EVE GAME

28Happy Thanksgiving

yum

29Swiss team game cancelled this week only!

Nationals in Phoenix

Schedule
30

Generated by FreeHTMLCalendar.com Copyright © 2011 John Dalbey.

Website designed and built by Kathie Angione June 2008 Calendar updated regularly web counter